Krótka historia naszej hodowli

Ludzka część hodowli Wiggleton to małżeństwo Joanna i Jakub Bogusz. Jesteśmy absolutnie zakochani w rasie Cavalier King Charles Spaniel i ogromnie nam miło, że możemy się cieszyć towarzystwem tych wspaniałych psów na co dzień.

W swoim programie hodowlanym stawiamy przede wszystkim na zdrowie i odpowiedni temperament, nie zapominając oczywiście o typowym eksterierze. Nasze cavaliery są pod stałą opieką weterynaryjną, są również badane pod kątem chorób typowych dla rasy (szczegółowe wyniki badań poszczególnych psów można znaleźć w zakładce Nasze Psy). Cavaliery, które znajdują się w naszej hodowli pochodzą ze zdrowych linii, a każdy miot jest długo planowany i starannie przemyślany. Jesteśmy psio-ludzką rodziną, dlatego każdy pies w naszym domu jest traktowany jak członek rodziny i bardzo kochany. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze psy były u nas szczęśliwe i nigdy niczego im nie brakowało.

 

 

 

Wszystko zaczęło się, kiedy jeszcze byliśmy na studiach - wiedzieliśmy już wtedy, że do naszego życia pewnego dnia dołączy pies. Rozpoczęliśmy poszukiwanie rasy, która najbardziej będzie do nas pasowała. W ten sposób znaleźliśmy Cavalier King Charles Spaniela i zakochaliśmy się, wtedy jeszcze wirtualnie. Wiedzieliśmy jednak, że musi upłynąć kilka dobrych lat zanim będziemy na tyle ustatkowani i gotowi, by móc zaprosić do siebie malucha. 

Po skończeniu studiów życie trochę pokrzyżowało nam plany, ale dzięki temu bardzo szybko okazało się, że przyszedł TEN moment - szukamy szczeniaka! I tak po długich poszukiwaniach znalazła nas nasza pierwsza dziewczynka - DAISY City on the Hill.  Dopiero wtedy tak naprawdę zrozumieliśmy, jak cudowną rasą jest Cavalier King Charles Spaniel. Wtedy też poczuliśmy, że na jednym cavalierze na pewno się nie skończy. Niespełna dwa lata później, po poszukiwaniu w różnych hodowlach, dołączyła do nas Sally - JORSALA City on the Hill - z tej samej hodowli, co Daisy. Tutaj jeszcze raz ogromnie dziękujemy hodowczyni dziewczynek - Anicie Magdziarz za ogromne zaufanie, którym nas obdarzyła, powierzając nam swoje maluchy. 

 

Joanna i Jakub Bogusz

Katarzyna Preisner

znana również jako Ciocia (wielofunkcyjna). Handlerka, przyszła zoofizjoterapeutka
i groomerka. Nie ma takiej psiej dyscypliny, której nie chciałaby zgłębić. Kocha wszystko, co związane z psami, a szczególnie z Cavalier King Charles Spanielami. Ma ogromną słabość do szczeniaczków. Wielka fanka wystaw psów rasowych. Uwielbia trening z każdym psem, a psy uwielbiają ją.

Pawsome Handling
Kasia Preisner

 

Jakub Bogusz

znany również jako Pape, jest okiem naszej hodowli, dokładnie dokumentując jej życie w obiektywie. Ulubiony obiekt do fotografowania: szczeniaczki.
Jego głównym zadaniem są dzikie zabawy z psami oraz dzielenie się swoją nieskończoną miłością.  Pomaga w codziennym funkcjonowaniu hodowli. Ma zdecydowanie zbyt miękkie serce, specjalista ds. rozpieszczania psów.

 

Joanna Bogusz

znana również jako Mama, spełnia marzenia o hodowli psów rasy Cavalier King Charles Spaniel. 
Uzależniona od rodowodów, starannie analizuje każde planowane krycie. Stale poszerza swoją wiedzę, a teorię wykorzystuje w praktyce. Ulubione miejsce: psia porodówka. Odchów maluchów, mimo że jest ciężką pracą, sprawia jej najwięcej przyjemności.

 

Wiggleton Team - czyli o nas 

Śledź nas w mediach społecznościowych